PTT Kredi Nasıl Alınır?

Son zamanlarda kredi faiz oranlarının artması ile kredi çeken bir vatandaş, oldukça yüksek miktarlar geri ödeme yapıyor. Kış mevsiminden ayrılıp, bahar başlangıcı ile masrafların artması kaçınılmaz oldu. Düşük faiz oranları ve anlaşmalı bankaları sayesinde 50 bin TL’ye kadar kredi sağlayabilen PTT, başta emeklilerin ve tüm çalışan vatandaşların uğrak noktası haline geldi. Herkesin bildiği gibi kredi çekmek için gereken şartlar arasında başta çalışıyor olmanız ve 18 yaşını doldurmuş olmanız geliyor. PTT anlaşmalı bankalar arasında Denizbank, ING Bank, Aktif Bank, TEB, Vakıfbank ve Odea Bank yer alıyor.

PTT Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Elbette ilk olarak 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. PTT kredi çekmek için sigortalı bir çalışan veya bağ kur yatırarak çalışıyor olmanız gerekiyor. BAĞ-KUR veya Sigorta emeklileri de PTT kredi avantajlarından yararlanabiliyorlar. Düzenli bir gelire sahip olan çalışan veya emekli vatandaşlar, PTT şubelerine giderek başvuru yapabiliyorlar. Kısa sürede değerlendirilip, uygun faiz oranları ile kredi alabilir, paranızı anında hesabınıza geçirebilirsiniz.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şunu belirtmek gerekiyor ki PTT kredi veren bir banka değildir. Yukarıda bahsi geçen anlaşmalı olduğu bankalar ile müşteri arasında aracılık yaparak daha uygun faizlere kredi almanızı sağlıyor. PTT kredi başvurusu için size en yakın olan PTT şubesine giderek, kredi başvurusu yapmak istediğinizi beyan etmeniz gerekiyor. Bu noktada size verilecek olan formu doldurmanız halinde kredi başvurunuz alınmış oluyor. Bu form üzerinde aslında bilindik bilgiler istenir. Anne, baba adı, doğum yeri, tarihi, meslek gibi detaylar yer alır. Bu detayları form üzerinden doldurup çalışan personele/görevliye teslim ettikten sonra, sistem üzerinden diğer bankalar sorgulanır ve sizin kredi alıp/alamayacağınız yalnızda birkaç dakika içerisinde belli olur.

Sonucun olumlu çıkması halinde ise görevli size kredi kullanım sözleşmesini imzalatarak paranızı teslim eder. PTT kredinizi aldıktan hemen sonra parayı teslim aldığınıza dair sözleşmeyi de imzalayarak tüm işlemleri bitirmiş olursunuz.

PTT Kredi Faiz Oranları

PTT şubelerine giderek yapacağınız PTT kredi başvurusunda, her banka sizin için ayrı bir plan oluşturur ve eğer olumlu ise kredinizi onaylar. Bu yüzden gerek internette gerekse farklı platformlarda kesin bir faiz oranı belirtmek, söylemek yanlış olur. Size en yakın PTT şubesine giderek PTT kredi başvurusu yapabilir, çıkan sonuca göre en uygun krediyi seçebilirsiniz.

2007 yılından bu zamana kadar aktif bir şekilde çalışan PTT Bank, kredi kullandırma yahut teminat verme gibi işlemleri yapamaz. BDDK’dan bankacılık lisansı bulunmayan PTT Bank, farklı bir sistem kullanarak yukarıda yazılan bankalar ile tüketici arasında bir aracılık yaparak anlaşma sağlıyor. PTT kredi nasıl alınır sorusunun cevabı yukarıda detaylı olarak yazılı. PTT şubelerine kimlik ile giderek yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz