Tarım Kredisi Nasıl Alınır?

Ülkede tarımı artırmak ve çiftçiye, genç yaşlı demeden destek veren devlet bankaları veya özel bankalar, oldukça düşük faizli tarım kredisi sağlıyorlar. Ziraat Bankası tarım kredisinden faydalanarak işlerini büyüten veya sıfırdan iş kuran çiftçilerin sayısı azımsanamayacak rakamlara ulaştı.

Ziraat Bankası Tarım Kredisi

Ziraat Bankasının çiftçilere özel desteklediği birçok program bulunmakta. Hayvansal üretimden mekanizasyon alet ve makinesi alımına kadar birçok çiftçi kredisi veriyor ve tüm bunları uygun faiz oranları ile yapıyor.

·         Hayvansal Üretim Kredileri

Ziraat Bankası hayvansal üretim kredisi ile büyükbaş hayvanlardan kanatlı hayvanlara kadar tüm ihtiyaçlarınızı görebilirsiniz. Halihazırda hayvan üretimi yapan gerçek veya tüzel kişilere Ziraat Bankası tarafından sunulan hayvanlar üretim kredisi, çiftliğiniz veya üretimini yaptığınız süt hayvancılığı, hayvancılık, kanatlı hayvancılık gibi konularda yatırım yapmanızı ve akabinde büyüyerek gelişmenizi sağlıyor.

Hayvansal üretim kredisi kendi içinde birkaç parçaya ayrılıyor. Kullandığınız makinelerin bakım-onarımı, çiftliğinizin kirası, hayvanlarınız için kullandığınız yem ve ilaç masrafları, aracınızın yakıtı, çiftliğinizin veya hayvanlarınızın sigortaları gibi konuları kapsayan giderleriniz için işletme kredisi kullanabilirsiniz.

Hayvanlarınız için ahır yapımı veya ahırı genişletme/yenileme, süt hayvancılığı yapanlar için süt soğutma tankı veya süt hayvancılığı makineleri, hayvancılığın yapılacağı tarla veya arsanın alımına ve tüm bunlara bağlı üretim konularında büyükbaş veya küçükbaş hayvan alımına kadar olan tüm yatırımlarınız için Ziraat Bankası yatırım kredisini tercih edebilirsiniz.

Ziraat Bankası hayvansal üretim kredileri ve düşük faizli hayvancılık kredisinden faydalanmak için gereken tüm detayları en doğru ve güncel bilgileri size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek öğrenebilirsiniz.

·         Tarımsal Mekanizasyon Kredileri

Tarlanız için gereken tüm alet ve ekipmanlar için kullanabileceğiniz kredi türleridir. Tarlanın boyutu ve kapasitesi ile doğru orantılı olarak kullanacağınız traktör, biçerdöver, meyve veya sebze toplama makineleri, çayır biçme makineleri gibi ihtiyacınız olan tüm ekipmanların yanı sıra süt sağma makinesinden patoza kadar her konuda tarımsal mekanizasyon kredisi kullanabilirsiniz.

Tarlanızdan elde ettiğiniz hasadı toplamak ve üretime katkıda bulunmak için satın almanız gereken tüm tarımsal makineler için Ziraat Bankası tarım kredisi kullanabilirsiniz. Bunların dışında sabit faizli tarımsal mekanizasyon kredileri kapsamında, Ziraat Bankası ile anlaşma içerisinde bulunan tüm makine firmaları tarafından satışa sunulan makineler için anlaşacağınız vadenin sonuna kadar sabit faiz garantisi ile tarımsal mekanizasyon kredisi kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz