Emeklilere Kredi

Emekli olan vatandaşlar kredi çekmek için gittiklerinde yaş haddi göz önünde bulundurularak çoğu bankalar kredi vermiyordu. Düzenli bir gelire ve maaşa sahip oldukları halde ancak ve ancak maaş bankalarından kredi alabiliyor, teminatsız ve ipoteksiz kredilerini o zaman kullanabiliyorlardı. Şu an ise artık eskini gibi değil. Hemen hemen tüm bankalar, emeklilere özel kredi tanımlayabiliyor ve emeklilere kredi veriyorlar.

Emeklilere kredi veren bankalar arasında, emekli olan vatandaşın maaşının bir yıllık tutarını veren de var, maaşının durumuna göre 50 – 60 bin TL’ye kadar kredi veren bankalar da var.

Emeklilik Kredisi Faiz Oranları

Her ne kadar faiz oranları düşürülmeye çalışılsa da ve başarılı olunsa da ülkede olan sorunlar bankalara da yansıyor. Bu yüzden bugün alacağınız bir emeklilik kredisi faiz oranı ile bir ay sonra alacağınız arasında farklar olabiliyor. Belki daha düşük belki de daha fazla olabilir. Bu yüzden minimum tutarlar göz önüne alınarak aşağıdaki tablo hazırlanmıştır.

Ziraat Bankası Emeklilere Kredi

Maaşını Ziraat Bankasından alan tüm emeklilere özel Ziraat Bankası emeklilik kredisi veriyor. Tüketici ve konut kredisi olmak üzere ikiye ayrılan emeklilik kredisi faiz oranları şu şekilde:

  • Tüketici Kredisi

20.000 TL emeklilik kredisine, 60 ay vade için %1,53 faiz oranı ve aylık 552,74 TL taksit tutarı ile sahip olabilirsiniz. Yıllık maliyet oranı %24,7120 iken tahsis ücreti 100 TL’dir.

  • Konut Kredisi

100.000 TL konut kredisine, 120 ay vade için %1,28 faiz oranı ve aylık 1.635,47 TL taksit tutarı ile sahip olabilirsiniz. Yıllık maliyet oranı %16,8329 iken tahsis ücreti 500 TL’dir.

Yukarıda Ziraat Bankası için verilen bilgiler, kendi resmî web sitesinden araştırılmıştır. Daha doğru ve kesin bilgiler, emeklilik kredisi alıp alamayacağınıza size en yakın ziraat bankasına giderek öğrenebilirsiniz.

Halk Bankası Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Halk Bankasından, sadece emeklilere özel tam 60 ay vadeli ve 50.000 TL tutarında kredi imkânı.

  • 000 TL emeklilik kredisi için %1.53 veya %1,58 faiz oranları ile 60 ay vadede alabilirsiniz. Aylık taksit tutarı ise 690,93 TL ile 701,20 TL arasında oluyor.
  • 000 TL emeklilik kredisi için %1,59 faiz oranı ve 60 ay vade ile sahip olabilirsiniz. Aylık taksit tutarı ise 1.406,54 TL.

En kesin ve güncel emeklilik kredisini size en yakın Halk Bank şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Denizbank Emeklilik Kredisi

Denizbank emeklilere özel kredi veriyor. Özel faiz oranları ve sabit ödeme tutarları ile oldukça ilgi çekici.

Bir Cevap Yaz